میکرودرم بدون پودر

دستگاه Face Up تکنولوژی سال ۲۰۱۳ میباشد که از یک موتور گرداننده استفاده میکند که در نتیجه سری ساینده به صورت سه بعدی حرکت میکند. این تکنولوژی Patent شرکت General Project ایتالیا میباشد و این شرکت انحصار ساخت آن را دارد.

حرکت سه بعدی سری باعث میشود ترکیبی از ماساژ و سایش برروی پوست فرد اتفاق بیفتد. ماساژ پوست باعث افزایش جریان خون در پوست و تحریک کلاژن سازی میشود که در نتیجه پوست سفت تر و زیباتر به نظر میرسد. از طرف دیگر سایش یا ابریژن این دستگاه با سری های یک بار مصرف انجام میشود. جنس این سری ها از کاربید سیلیکون است تا حساسیتی برای پوست ایجاد نکند.

به طور کلی تکنولوژی جدید میکرودرم ابریژن با بکار بردن حرکات دورانی، سریهای کاربید سیلکون با تنوع زیاد و سرعت های مختلف دستگاه توانسته است که یک ابریژن با کیفیت بالا و بدون عارضه را برای افرادی که خواهان پوست شاداب تری هستند، فراهم کند. از طرف دیگر این دستگاه اثر فوق العاده ای در درمان لک صورت یا ملاسما داشته است.

کاربردهای میکرودرم عبارتند از:

۱-   جوانسازی پوست. به این معنی که ممکن است پوست بدن یا صورت مشکل خاصی مثل چین یا چروک نداشته باشد اما فرد می‌خواهد پوستش جوان‌تر و شاداب‌تر بنظر برسد (چیزی که در بسیاری از هنرپیشه‌ها خصوصاً در هنرپیشه‌های هالیوود می‌بینید). کلاً میکرودرم ابریژن پوست را زیباتر و جوانتر از قبل می‌کند. کسانی که میکرودرم ابریژن بر روی پوستشان انجام می‌دهند ظاهرشان همیشه چند سال جوانتر از سن واقعی‌شان بنظر می‌رسد و این به دلیل برداشته شدن لایه مرده پوست از روی صورت می‌باشد.

۲-   رفع جای جوش، لک همچنین رفع لک‌های مختلف از جمله لک‌های حاملگی یا خطوط ظریفی که بر اثر جای بخیه جراحی‌ باقی مانده است.

۳-   رفع شل شدگی پوست، پس از چند جلسه درمان با میکرودرم ابریژن پوست سفت‌تر از قبل شده و حالت انعطاف پذیری و جوانی را تجربه می‌کند. منتها این کشش پوست با کششی که در جراحی‌های پلاستیک بمنظور برداشتن پوست اضافی صورت یا بدن بکار می‌رود فرق دارد. در جراحی پلاستیک چون پوست اضافه بصورت  کامل برداشته می‌شود، اثر لیفتینگ بیشتر دیده می‌شود. اما در روش میکرودرم ابریژن، سفت شدن پوست بخاطر تجدید جوانی و برگشت قدرت دوباره کشش عضلات پوست از طرف خود پوست می‌باشد. مطمئنا کشش پوست در جراحی پلاستیک بیشتر است و نباید مقایسه‌ای بین این دو انجام شود، چون در هر کدام از روش‌های فوق اهداف خاصی دنبال می‌شود. بطور مثال کسی که بخاطر کهولت پوست غبغب یا صورتش آویزان شده را نمی‌توان تنها با میکرودرم ابریژن درمان کرد و باید جراحی شود.

میکرودرم در دوران حاملگی و شیردهی قابل انجام است و هیچگونه منعی ندارد.

 

طول درمان:

درمان هر هفته یکبار صورت می‌گیرد و در هر جلسه بمدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه توسط پزشک یا فرد آموزش دیده پروب  دستگاه به صورت یا بدن فرد کشیده می‌شود. بعد از چند جلسه پوست بصورت مشهود و واضح زیباتر از قبل شده و لک‌ها و چین و چروک پوست از بین می‌رود یا کمتر از قبل می‌شود.

طول درمان بستگی به عمق ضایعه پوستی و نیز انتظار فرد از معالجه دارد. واضح است که خطوط عمیق‌تر پوست زمان بیشتری جهت درمان با این دستگاه نیاز دارند. حتی در بسیاری از مواقع که خطوط پوست زیاد عمیق است، ابتدا عضلات زیر پوست را باید بوتاکس زده و بعد با ژل خطوط را پر کرد و بعد با کمک دستگاه میکرودرم ابریشن یا لیزر جهت صاف کردن خطوط ریزتر و ظرافت بخشیدن به پوست استفاده نمود. پس از انجام  میکرودرم به دلیل برداشته شدن لایه شاخی و مرده پوست، جذب کرم‌ها تا ۲۰ برابر افزایش و در نتیجه تاثیر کرم‌ها از قبیل کرم‌های ضد چروک، ضد لک، آبرسان و مغذی بیشتر می‌شود.

مزیت‌های میکرودرم

مزیت‌های میکرودرم علاوه بر موارد فوق، بی‌خطر بودن و ارزان‌تر بودن نسبت به درمان‌های مشابه است. بطور مثال لیزر یا حتی کرم‌ها و داروهای شیمیایی لایه‌بردار که بمنظور پیلینگ پوست و رفع مشکلاتی که در فوق ذکر آن رفت استفاده می‌شود، باعث عوارض پوستی مثل حساسیت‌های پوستی، زمان مصرف طولانی، بازگشت لکه‌ها، تاثیر ناچیز (در مورد کرم‌ها) و واکنش در مقابل اشعه آفتاب، هزینه زیاد (در مورد لیزر) می‌باشد. بنابراین بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش در لایه‌برداری و پیلینگ پوست روش میکرودرم ابریژن می‌باشد. چون بصورت کاملاً مکانیکی و طبیعی، پوست تحریک به جوانسازی شده است.

توضیح دیگر در خصوص میکرودرم ابریشن این است که این لایه برداری فقط شامل پوسته خارجی پوست شده و فرد هیچگونه درد، زخم، خونریزی، تورم یا عارضه خاصی را ندارد. پس از هر جلسه درمان تنها یک کرم ترمیم کننده و ضد آفتاب به پوست مالیده می‌شود و افراد می‌توانند بلافاصله  به کارهای عادی خود در طول روز، بدون هیچگونه مشکلی ادامه دهند.

در صورتی که میکرودرم همراه با تزریق بوتاکس انجام گیرد، نتیجه بسیار بهتری برای رفع چین و چروک های پوست صورت خواهد داشت.

تصاویر قبل و بعد را اینجا ببینید.