در مورد میکرودرم ابریژن پودری مقاله کاملی نوشته ام که در صورت تمایل میتوانید اینجا را کلیک نمایید.

اما این مقاله در مورد تکنولوژی جدیدی است که برای ابریژن پوست ابداع شده است که با توجه به اثرات فوق العاده آن در جوانسازی و لایه برداری پوست به شرح آن میپردازم:

دستگاه Face Up تکنولوژی سال ۲۰۱۳ میباشد که از یک موتور گرداننده استفاده میکند که در نتیجه سری ساینده به صورت سه بعدی حرکت میکند. این تکنولوژی Patent شرکت General Project ایتالیا میباشد و این شرکت انحصار ساخت آن را دارد. حرکت سه بعدی سری باعث میشود ترکیبی از ماساژ و سایش برروی پوست فرد اتفاق بیفتد. ماساژ پوست باعث افزایش جریان خون در پوست و تحریک کلاژن سازی میشود که در نتیجه پوست سفت تر و زیباتر به نظر میرسد. از طرف دیگر سایش یا ابریژن این دستگاه با سری های یک بار مصرف انجام میشود. جنس این سری ها از کاربید سیلیکون است تا حساسیتی برای پوست ایجاد نکند.این سریها از نظر زبری به ۵ دسته تقسیم میشوند:

۱- سری XXFine که بسیار ملایم است و برای پوستهای حساس استفاده میشود
۲- سری XFine که برای یک لایه برداری ملایم برروی پوستهای معمولی استفاده میشود
۳- سری Fine که لایه برداری متوسط انجام میدهد. از این سری میتوان برای درمان کمکی ملاسما(لک صورت) استفاده کرد.
۴ – سری Medium که لایه برداری نسبتاً شدید انجام میدهد. این سری برای درمان چروکهای ظریف مناسب است.
۵ – سری Coarse که لایه برداری شدید انجام میدهد. از این سری برای از بین بردن تیرگی زانوها، آرنج، زیر بغل و کشاله ران استفاده میشود. همچنین این سری در کاهش رنگ اسکارهای قدیمی بسیار موثر است.
۶- یک سری دیگر هم برای این دستگاه وجود دارد که برای ماساژ صورت به کار میرود.

از طرف دیگر با توجه به اینکه دستگاه ۳ دور موتور ۴۵۰۰، ۳۵۰۰ و ۲۵۰۰ دارد با تنظیم سرعت نیز میتوان کنترل بیشتری بر نحوه ابریژن داشته باشیم.در واقع با در نظر گرفتن دور موتورها و تنوع سری ها در واقع ۱۵ حالت درمانی با این دستگاه داریم که در بین دستگاههای میکرودرم بی نظیر است.
مهمترین مزیت این دستگاه نسبت به میکرودرم های پودری یکنواختی ابریژن پوستی، درد و سوزش کمتر حین انجام میکرودرم و احساس بهتر بیمار پس از انجام میکرو است. اما تفاوت های زیر نیز وجود دارد:

۱- بدلیل اینکه پودر وجود ندارد، بلوک شدن دستگاه هرگز اتفاق نمی افتد.
۲- بدلیل اینکه پودر وجود ندارد، امکان انجام میکرو نزدیک چشم و دهان وجود دارد.
۳- تنوع زیاد حالت های درمانی به تکنیسین کمک میکند که دقیقاً بر اساس حساسیت و نیاز بیمار ابریژن را انجام دهد.
به طور کلی تکنولوژی جدید میکرودرم ابریژن با بکار بردن حرکات دورانی، سریهای کاربید سیلکون با تنوع زیاد و سرعت های مختلف دستگاه توانسته است که یک ابریژن با کیفیت بالا و بدون عارضه را برای افرادی که خواهان پوست شاداب تری هستند، فراهم کند.از طرف دیگر این دستگاه اثر فوق العاده ای در درمان لک صورت یا ملاسما داشته است به طوری که در بعضی از افراد فقط با یک یا دو جلسه درمانی لک صورت کاملاً از بین میرود.

با اندکی جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که این دستگاه فقط در مراکز معتبر زیبایی ارائه شده و به دلیل قیمت بالای دستگاه همه جا وجود ندارد.

کلینیک دکتر سعید مرتضوی مقدم افتخار دارد که بیش از یک سال قبل این دستگاه را خریداری و آماده خدمت به شهروندان عزیز است.