امبدینگ یا کاشت نخ کات گوت در بین لایه های چربی سطح بدن روشی است که بر اساس  طب چینی با تحریک کردن کانالهای انرزی موجب لاغری موضعی در آن ناحیه میشود

آیا امبدینگ کت گوت در کوچک کردن شکم و رفع چاقی موضعی ثابت شده است؟

بر اساس شواهد موجود همچنان هیچ گونه توافق نظر کلی در مورد استفاده از این روش طب چینی برای درمان چاقی وجود ندارد و نتایج گرفته شده از این روش همیشه مطابق انتظارات بیمار نبوده است.

در نتیجه برای هدف این مطالعه کشف اثر نخ کت گوت در درمان چاقی و لاغری موضعی و کوچک کردن شکم و پهلو، باسن، بازو  و توسعه و ایجاد روشی ویژه بر اساس مرور بر مطالعات و تحقیقات پزشکی موجود در این زمینه می‌باشد.

درمان چاقی موضعی و کاهش سایز بدن و لاغری اندام با روش امبدینگ کت گوت طب چینی

سرویس انجمن سلامت ملی آمریکا (PubMed) در سال ۲۰۱۲ در مورد مقالات منتشر شده به زبان انگلیسی و چینی که استفاده از کاشت کت گوت برای درمان چاقی را مورد ارزیابی قرار داده بودند، بررسی کرد.

عباراتی که در این جستجو استفاده شدند کت گوت، کاشت، چاقی و طب سوزنی بودند. فهرست منابع و این مقالات نیز مورد بررسی قرار گرفت. مطالعات شامل تمام ارزیابی‌های آزمایشگاهی که این عوامل را در نظر گرفته بودند، می‌شد.

یکی از محققان چند مقاله را برای بررسی انتخاب کرد. دو محقق نیز به صورت غیر وابسته تمام داده‌های مربوط به تمام مطالعات دارای شرایط را با استفاده از فایل‌های اکسل جمع آوری کردند.

این محققین اطلاعات را از طریق طرح مطالعه، دوره مطالعه، اندازه، جمعیت شناسی بیماران و نتیجه درمان بازیابی کردند. مطالعات مربوطه طبق سطوح شواهد سال ۲۰۱۱ مرکز پزشکی مبتنی بر شواهد دانشگاه آکسفورد، به یکی از سطوح اختصاص داده شدند.

این مطالعه در ژانویه سال ۲۰۱۲ صورت گرفت که در آن ۲۱ مقاله در این موضوع، شامل یک آزمون تصادفی کنترل شده (RCT سطح شاهد ۱) هشت آزمون غیر RTC (شاهد سطح ۲)، ۱۰ و ۱۲ مورد گزارش (شاهد سطح ۴)، مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج لاغری موضعی و کوچک کردن شکم، رفع چربی‌ دور کمر و باسن با کت گوت امبدینگ

تأثیر استفاده از کاشت کت گوت درکوچک شدن شکم و لاغری موضعی چشم گیر در رفع چربی دور کمر، محیط باسن و نسبت کمر به باسن نشان داده شده است

چرا از کاشت کت گوت برای لاغری موضعی و کوچک کردن شکم باید استفاده کرد؟

نخ‌های مورد استفاده با نام Catgut کت گوت یا کات گوت شناخته می‌شوند و از فیبر و رشته‌های طبیعی دیواره‌های روده بز، گوسفند ساخته شده و نیز از الیاف دیگر قابل جذب به نام PDO و PDS استفاده می‌شوند.

پس از انجام کت گوت به‌طور کامل توسط بدن (۸ تا ۱۰ روز بعد) جذب می‌شود. پزشکان چینی از سوزن‌های ۰.۶ میلی متری برای کاشت کت گوت استفاده می‌کنند تا انجام آن درد کمتری داشته باشد و نخ‌ها نیز راحت‌تر جذب گردند.

نخ کت گوت در نقاط طب سوزنی بدن جهت حفظ تحریک آن نقاط در حدود هر ۱ تا ۲ ماه معمولاً کاشته می‌شود و پس از انجام آن این نخ و رشته‌ها که در همان مسیر مریدین یا کانال انرژی بدن هستند جذب می‌گردند.

عامل مهم که میزان اثر گذاری این روش را تعیین می‌کند تئوری کانال‌های انرژی چی، دست کاری نیروی کاشت نخ، عمق قرار گیری نخ کت گوت در پوست، انتخاب میزان فشار جهت فرو کردن و چرخه وارد کردن نخ می‌باشد.

کاشت این نخ‌ها بستگی به نوع بدن بیمار داشته و انجام درمان نیازمند یک مشاوره پزشکی می‌باشد.این روش بسیاری از بیماری‌های بدن را برطرف کرده و برای کوچک کردن شکم، لاغری موضعی و افزایش سیستم ایمنی و سلامتی بدن بسیار مؤثر است.

کاشت کت گوت در واقع نوعی طب سوزنی همراه در بدن محسوب می‌شود که در آن نقاط طب سوزنی خاصی به‌طور آرام و مداوم و با حرکت بدن و نخ ها تحریک شده تا آنکه بیماری به‌طور کامل درمان گردد و نتایج مورد انتظار حاصل شود.

تحریک طولانی مدت نقاط طب سوزنی علاوه بر مزایای بسیاری که دارد همچنین می‌توانند برای کوچک کردن شکم، شکل دهی به سینه و لاغری موضعی در قسمت های بالا و پایین تنه و افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن نیز مؤثر باشند.

عوارض روش امبدینگ کت گوت در لاغری موضعی بدن

عوارض جانبی جدی در کاشت کت گوت برای کوچک کردن شکم، لاغری موضعی چربی و درمان بدن بسیار نادر است.

روش کاشت کت گوت معمولاً برای کوچک کردن شکم و لاغری موضعی که عامل آن تجمع چربی زیر پوستی است استفاده می‌شود و جهت درمان چاقی ناشی از عوامل و بیماری‌های فیزیکی باید در نقاط درمانی طب سوزنی و سوخت و ساز بدن بایستی از این روش طب چینی استفاده شود.

همه پزشکان طب سوزنی حتماً از وسایل و تجهیزات استریل شده و یک بار مصرف استفاده می‌کنند و این روش به هیچ وجه نباید خطر جانبی در پی داشته باشد.

رفع چربی‌ زیر پوستی یا سلولیت به همراه کوچک کردن شکم و لاغری موضعی

زمانی که نخ‌ها در بدن قرار می‌گیرند، تحریک انرژی چی بدن در موضع نخ‌ها باعث خون رسانی بیشتر و سوختن و آب شدن چربی‌های زیر پوست و رفع سلولیت در حین جذب شدن نخ می‌شوند. به این ترتیب این نخ‌ها نیز می‌توانند به کوچک کردن شکم و لاغری موضعی در چربی ها کمک کنند.

با این حال به کاری گیری این روش برای کسانی که به دلیل تجمع چربی در زیر پوست خود دچار چاقی شده‌اند نتایج بسیار قابل توجه تری نسبت به استفاده از آن برای چاقی‌های عمومی ناشی از اختلالات هورمونی و متابولیسیمی دارد.

برای چاقی هورمونی علاوه برای امبدینگ کت گوت موضعی و درمانی، لازم به درمان چاقی عمومی با طب سوزنی سنتی، الکتریکی و گوش مدرن در دوره‌های مختلف است.

کسانی که در ناحیه شکم دارای چربی اضافی هستند و می‌خواهند از طریق روش کاشت کت گوت چربی‌های خود را از بین ببرند باید پیش از انجام هر گونه درمان، بیماری‌های دیگر خود را درمان کنند.

مردمی که چربی زیر پوستی دارند می‌توانند با ورزش، گرفتن رژیم غذایی یا ادامه سبک زندگی معمول لاغر شوند.

با این حال برخی از مردم دوست دارند راه میان بر را انتخاب کرده و به همین دلیل است که می‌خواهند تحت درمان‌های رادیکال مانند کاشت نخ کت گوت یا pdo و pds  با نظر پزشک قرار گیرند.

کاشت کت گوت برای لاغری موضعی در واقع روشی توسعه یافته و پیشرفته به همراه طب سوزنی و موکسی باسشن است که در نقاط طب سوزنی مربوطه برای ایجاد تحریک مؤثر و پایا (۱۵ روز تا ۳ ماه در بدن جذب می‌شود) از طریق میتوکندری بدن جهت کاهش سایز چربی و درمان چاقی استفاده می‌شود.

روش ۱۵ روزه کاشت کت گوت یا نخ قابل جذب pdo، pds، چاقی موضعی را از بین برده و باعث سلامتی و سایز بدن ماندگار می‌شود.