آسم بیماریی است که در اثر انقباض راههای هوایی ایجاد شده و باعث اختلال در سیستم هوا رسانی به ریه ها می گردد. در این بیماری راههای هوایی دچار التهاب مزمن شده و حساسیت آن به مواد خارجی افزایش می یابد بطوری که ممکن است بعلت مواد آلرژی زا مثل انواع خاصی از مواد غذایی ، توتون ، دود ، موی حیوانات خانگی ، مواد شیمیایی و بالاخره استرس و هوای سرد ، حملات آسم رخ دهد.
بدن ما در واکنش به مواد آلرژی زا تولید ماده ای بنام هیستامین می کند که خود این ماده سبب سرفه و انقباض بیشتر عضلات راههای هوایی می گردد.درمان شایع پیشگیری از حمله حاد و همچنین کنترل درازمدت بیماری است. در حمله حاد تجویز داروهای گیاهی از نوع افدرا و لوبلیا بسیار مفید است. که موجب پیشگیری از حمله حاد آسم می شود و با گشاد کردن مسیر عبور هوای تنفس سبب بهبود وضعیت این بیماران می گردد.
تلاش در جهت یافتن مواد آلرژی زا بسیار مهم است ذکر این نکته ضروری است که بعضی از مواد آلرژی زا ممکن است بلافاصله بعد از تماس فرد بیمار علایم نشان ندهند بطور مثال شیر حاوی پروتئینی است که سبب افزایش ترشح ماده مخاطی راههای هوایی می شود این مسئله در بیماران آسمی باعث تجمع مخاط در راههای هوایی شده و مشکل فرد را بدتر می نماید. از موادی آلرژی زا و مهم در آسم ، ادویه جات ، تخم مرغ ، آجیل و شکلات را می توان نام برد.
مواد مفید در جهت بهبود آسم:

ویتامین B6 – باعث کاهش در دوره های تکرار حملات آسم می گردد
ویتامین B12 – در آسم نوع حساسیتی به سولفیت ها بسیار موثر است
ویتامین C – بعنوان آنتی هیستامین عمل می کند
منیزیوم – باعث جلوگیری از اسپاسم راه هوایی می شود
سلنیوم – درصورتی که کمبود باشد بایستی جبران شود
برومولین – بعنوان ضد التهاب مورد استفاده قرار می گیرد
مواد غذایی مفید برای بیماران مبتلا به آسم

میوه ها و سبزیجات تازه (بالاخص آنهائی که حاوی ویتامین C بالا می باشند)
آناناس – زردآلو – سیب زمینی – حبوبات – ساردین – قزل آلا – ماهی های اقیانوس – آب هویج – کرفس – گریپ فروت
پیشگیری از بروز آسم در کودکان با مصرف سیب

پژوهشگران اسکاتلندی و هلندی می‌گویند مصرف روزانه یک سیب در دوران بارداری، از کودکان در برابر آسم محافظت می‌کندپژوهشگران در تحقیق خود تغذیه دو هزار زن باردار را مطالعه کردند و پنج سال بعد، تاثیر تغذیه دوران بارداری مادر بر رشد و نمو مجاری تنفسی بیش از ‪ ۱۲۰۰کودک تن از فرزندان این مادران بررسی شد.
پژوهشگران دانشگاه آبردین می‌گویند خطر بروز آسم و خس خس سینه در فرزندان مادرانی که در دوران بارداری سیب مصرف می‌کنند، کاهش قابل توجهی نشان می‌داد. این یافته‌ها بیانگر تاثیر خاص سیب است که احتمالا بخاطر وجود مواد فیتوشیمیایی مانند فلاوونوییدها است. این پژوهشگران همچنین دریافتند فرزندان مادرانی که ماهی مصرف می‌کنند کمتر به اگزما مبتلا می‌شوند.
آلرژی های غذایی

تعداد کمی از بیماران مبتلا به آسم (بویژه کودکان) بدون شک دچار حساسیتهای غذایی هستند. البته آلرژی های واقعی غذایی چندان هم زیاد شایع نمی باشند اما قطعاً از آن چیزی که پزشکان عقیده دارند شایعتر می باشد. تشخیص آلرژی های غذایی اغلب مشکل می باشد و برای تشخیص آنها باید آزمایشهای متعدد و وقت گیری را انجام داد. آزمایشهای پوستی می توانند خیلی گمراه کننده باشند و نباید برای تشخیص یا رد آلرژی غذایی به آنها اطمینان کرد.
یک شرح حال مشخص از ایجاد خس خس سینه بعد از چند دقیقه که از خوردن مثلاً بادام زمینی می گذرد، می تواند تشخیص آلرژی غذایی را مطرح نماید و بهترین درمان در این موارد نیز، عدم خوردن بادام زمینی می باشد. از سوی دیگر، حساسیت به محصولات لبنی یا گندم را به سختی می توان تشخیص داد زیرا اثرات آن مزمن تر می باشد و شدت آن نیز کمتر است.
شرح حال اول: آلرژی نسبت به بادام زمینی

آلفرد از دوران کوچکی دچار آسم بوده است و همیشه می دانست که خوردن بادام زمینی می تواند باعث بروز حملات شدید آسم در او گردد. به همین دلیل او از خوردن بادام زمینی و غذاهایی که حاوی بادام زمینی بودند خودداری می کرد. در طول دوران نوجوانی و بلوغ، وضعیت آسم او بهتر شد اما او همچنان از خوردن بادام زمینی پرهیز می کرد. یک روز که آلفرد به یک میهمانی دعوت شده بود، در کیک او مقداری پودر بادام زمینی بود که خود او هم از این موضوع اطلاعی نداشت. وقتی او کیک را خورد، در عرض چند دقیقه، زبان و لب هایش متورم شده و باد کردند و سپس دچار یک حمله شدید آسم شد. وقتی او را به بیمارستان رساندند، او بیهوش و کبود شده بود. خوشبختانه با اقدامات کادر پزشکی بیمارستان، او از مرگ نجات یافت.
شرح حال دوم: آلرژی نسبت به گندم

کارولین، یک خانم ۳۵ ساله است که از هنگام نوجوانی اش دچار آسم می باشد. در ابتدا، بیماری آسم بر زندگی او تاثیر نامطلوب گذاشته بود اما بعد از مدتی او توانست آسم را تحت کنترل قرار داده و زندگی مطلوبی را بگذارند. با این حال در طی دو، سه سال اخیر، علایم آسم او بدتر شده و نیاز به خوردن قرصهای استروئیدی (کورتن دار) مثل، پردنیزولون پیدا کرده است. با وجود مصرف زیاد این قرصها، حال او چندان تغییری نکرد، به همین دلیل او را در بیمارستان بستری نمودند و تحت رژیم غذایی خاصی قرار دادند. در آنجا معلوم شد که خانم کارولین به گندم حساسیت دارند. به همین خاطر نان های حاوی آرد گندم و غذاهایی که در آنها گندم یا آرد گندم بکار رفته است را از رژیم غذایی او حذف کردند. از آن هنگام، حال عمومی کارولین بهتر شده و دیگر نیازی به مصرف قرصهای استروئیدی ندارد، اما هنوز هم باید از اسپری استفاده نماید.
کمبود ویتامین، از علل ابتلا به آسم

مصرف کم منابع حاوی ویتامین‌های آ و سی، خطر ابتلا به آسم را افزایش می‌دهد.
ارزیابی ها نشان می دهد: افرادی که به مقدار کافی از منابع غذایی حاوی ویتامین سی، از جمله میوه و سبزی تازه استفاده نمی کنند، بیش از دیگران به آسم مبتلا می شوند.بر اساس ارزیابی ها، کاهش دریافت ویتامین سی، خطر ابتلا به آسم را دستکم ۱۲ درصد افزایش میدهد.ارزیابی ها همچنین نشان می دهد: کاهش مصرف مواد حاوی ویتامین آ، از جمله لبنیات و ماهی نیز باعث افزایش خطر ابتلا به آسم میشود.